вівторок, 29 березня 2011 р.

Нерест 2011 у Івано-Франківській області

нарешті після страшних потуг наша доблесна рибохорона вродила правила нерестової заборони на 2011 рік.
і так, то творіння має повне право стати шедевром законодавчих актів, оскільки писалось видно людиною не без гумору, та ще й певно "руками котрі ніколи не крали"
ну менше з тим, як казав колись один дядько - маємо те що маємо.
                
Двомісячник охорони нерестуючої риби
          Найчастіше рибалок-любителів цікавить, чи можна ловити рибу під час нересту?
         Отже, на Дністрі , їхніх притоках та штучно створених водоймах (до яких відноситься Бурштинське водосховище) лов риби заборонений з 1 квітня по 10 червня;
                    На  Пруті , їхніх притоках – з 1 квітня до 20 травня .
                    У  придаткових водах та незакріплених ставках з 1 квітня по 30 червня.
        До перших відносяться всі струмки , пересихаючі річечки , тимчасові озерця ,  які утворюються у долинах річок за рахунок розливу та  повеней , а до незакріплених ставків відносяться всі водні обєкти області, на які не оформлені документи відповідно до вимог природоохоронного господарства.
        Тому, панове орендарі, вивчіть уважно нові редакції  Закону України «Про тваринний світ», Земельного та Водного Кодексів України, щоб бува не потрапити у «незручне» становище, коли  представник держрибоохорони при здійсненні перевірки вашої рибогосподарської діяльності змушений буде складати протокол про адміністративне правопорушення.
         Існуючі  Правила рибальства містять цілу низку обмежень щодо місць, термінів риболовлі, знарядь лову, розмірів та норм вилову риб. Всі вони направлені на раціональне ведення  рибальства ,але жоден нормативний акт не буде дієвим, якщо кожен з нас не зрозуміє , що людина не господар природи, а її друг  і помічник.
          Риба під час нересту підходить на мілину, втрачає безпечність  і тому стає легкою здобиччю для «екранщиків» та «сіткарів». Рибалкам  - любителям вудкової риболовлі також треба бути обачними і зайвий раз не полошити плідників на нерестовищах.  Саме для справжніх друзів природи , враховуючи позитивні сторони попереднього експерименту та з метою продовження плідної співпраці Івано-Франківська держрибохорона , як і в минулому році виокремила  чи не найперспективніші у плані вилову риби ділянки:
-   р.Дністер на ділянці від шляхового мосту біля с.Сівка – Войнилівська  до шляховогу мосту біля с.Нижнів,    
          крім пригирлових ділянок приток р.Дністер  1-го порядку (які впадають безпосередньо в р.Дністер) у
         радіусі    500м від їхніх гирл;
        -  р.Прут в межах м.Снятин, м.Коломия та ділянці річки від м.Коломия до мосту в с.Корнич;
        -  р.Бистриця Солотвинська та р.Бистриця Надвірнянська в межах м.Івано-Франківська (до їх злиття);
        -  На Івано-Франківському  міському озері.
На вказаних ділянках на час нересту риболовля дозволяється однією вудкою (поплавцевою або донною), спорядженою одним гачком та спінінгом з блешнею, у світлу пору доби лише з берега, з дотриманням норм вилову (3 кг цінних видів риб).
       Не зайве буде запамятати, що під час нересту штрафні санкції суворішають.
Зауважте, що крім сплати штрафу , доведеться відшкодовувати збитки , завдані рибним запасам, а це значні суми, бо вони нараховуються за рибу поштучно і незалежно від розміру рибини.
       Щоб не потрапити на  «гачок» рибінспектору, варто ще раз нагадати собі Правила аматорського рибальства під  час нересту, а для цього доцільно зайти , або зателефонувати до Івано-Франківської держрибоохорони , де щиро раді справжнім аматорам-рибалкам  та із задоволенням нададуть будь-яку інформацію, що вас цікавить: телефони 78-81-58 та 58-11-77.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар